Benimsenebilecek 6 Milyoner Özellik

Milyonerler, banka hesaplarından ziyade birbirleriyle çok daha fazla ortak noktaya sahipler. Bunlar; cesaret, satış yapabilme, vizyon ve tutkudur. Yedi rakamlı banka hesabınızın olması için, sizde hangi özelliklerin en yaygın olduğunu ve bu becerilerden bazılarını kendi hayatınızda uygulamak için neler yapabileceğinizi buyurun birlikte öğrenelim.

1.Bağımsız Düşünme

Milyonerler farklı düşünürler. Sadece parayla değil, her şeyle ilgili. Herkesin uyum sağlamaya çalışmak için harcadığı zaman ve enerjiyi, milyonerler kendi yollarını yaratarak harcarlar. Düşünceler eylemleri etkilediğinden, varlıklı olmak isteyen insanlar kendilerini bu amaca uyacak şekilde düşünmelidir. Bağımsız düşünme, dünyanın geri kalanının yaptığı şeyin tam tersini yapmak anlamına gelmez; sizin için neyin önemli olduğunu takip etme cesaretine sahip olmak demektir. Bu yüzden, buradaki ders, kendi yolunuzu geliştirmek ve başarınızın sizi başka yollardan parayı kovalamaya çalışmak yerine, finansal bozulmalara götürmesine izin vermektir. 2009 yılında kendi adına 4,5 milyar dolar değerinde bir Amerikan plak yapımcısı ve film yapımcısı olan David Geffen, kolej okulundan atıldı. Ancak milyonlarca dolarlık bir şirket kurdu ve 1970’lerin ve 80’lerin en seçkin müzisyenlerinden bazılarını imzaladı. Her zaman başarının olağan yolu olarak kabul ettiği şeyi almadıysa da, yorulmayan iş ahlakı ve sanatçıların potansiyeli hakkında kişisel mahkumiyet duygusu, büyük bir servet kazanmasına izin verdi.

2.Vizyon

Milyonerler, olumlu bir tutuma sahip yaratıcı vizyonerlerdir. Başka bir deyişle, zengin insanlar sadece büyük hayallere sahip değil, aynı zamanda o hayallerinin gerçek olacağına inanan kişilerdir. Bu nedenle, servet arayanlar yüksek hedefler koymalı ve keşfedilmemiş bölgelerden korkmamalı. 2009’da dünyanın en zengin insanı Bill Gates tam da bunu yaptı. Amerikan Microsoft başkanı kişisel bilgisayarları kitlelere getiren kurucu girişimcilerden biri. Gates, 1975’te kişisel bilgisayar işine girdi ve 1985’te Microsoft Windows’u yaratarak sıkı tutuldu. Tüketiciler bilgisayarları evlerine getirmeye başladığında, Gates bu yeni çağdan kâr etmeye hazırdı.

3.Beceriler

Yazar Dennis Kimbro, “Think and Grow Rich” (1992 Düşüncesi) adlı kitabı için ortak sahip oldukları özellikleri belirlemek için başarılı kişilerle görüştü. Mükemmellik alanlarına odaklandıklarını buldu. Milyonerler ayrıca zayıf becerilerini geliştirmek için başkalarıyla ortak olma eğilimindedir. Neyin iyi olduğunu bilmiyorsanız, arkadaşlarınızı ve ailenizi yoklayın. Güçlü becerilerinizi geliştirmek için eğitim ve mentorları kullanın.

4.Tutku

Milyarder yatırım gurusu Warren Buffet “Para, yapmaktan çok hoşlandığım bir şeyin ürünüdür” diyor. Çalışmanızdan zevk almak, her gün disiplinin olmasını sağlar. Bir geçim için parayla etkileşime giren insanlar, örneğin bankacılar, genellikle yeni fırsatlar yaratmayı ve başkalarını bir işlemi tamamlamaya ikna etmeyi severler. Ancak hayalinizdeki işi bulmak zaman alabilir. Ortalama bir milyoner hayalindeki işi 45 yaşına kadar bulamaz ve milyoner olmadan önce ortalama 54 yaşına gelir. Kimbro, milyonerlerin başarılı olmadan önce ortalama 17 girişimde bulunduğunu buldu. Yani, zengin olmak istiyorsanız, sevmediğiniz şeyleri yapmayı bırakın ve sevdiğiniz şeyi yapın. Neyi sevdiğinizi bilmiyorsanız, bir şeyler deneyin ve doğrusunu bulana kadar denemekten vazgeçmeyin.

5.Yatırım

Milyonerler amaçlarına ulaşmak için zaman ve paradan fedakarlık yapmaya isteklidirler. Gelecekte daha büyük bir şeyi başarma fırsatı için şimdi risk almak istiyorlar. Yatırım, menkul kıymetler veya bir işletme kurmak olabilir. Bunlar hep, büyük finansal kazançlar elde etmek için atılmış adımlardır. Şimdi yatırım yapmaya başlayın. 

6.Satış Yapma

Milyonerler fikirlerini sürekli olarak sunar ve başkalarını satın almaya ikna ederler. İyi satıcılar “hayır” cevabını almazlar. Milyonerler de iyi sosyal becerilere sahiptir. Aslında, yazar T. Harv Eker, “Milyoner Zihin Sırları” (2005) adlı kitabı için 753 milyonerlik bir anketin sonuçlarını analiz ettiğinde, sosyal becerilerin IQ’dan daha önemli olduğunu buldu. Donald Trump’a bir bakın. Serveti yıllar boyunca dalgalanma gösterse de, kendisini bir TV kişiliği ya da bir kravat çizgisinin arkasındaki güç olarak satma kabiliyeti, onu her zaman ünlü milyonerlerin saflarına geri getirdi. İnsanlarla iletişim kurabilmek, fikrinizi satmak için çok önemlidir. Geleneksel satıcı görüşlerine aykırı, milyonerler dürüstlüğü başarılarında önemli bir faktör olarak nitelendirmektedir. Milyoner olmak istiyorsanız, dürüst bir satıcı olun ve sosyal becerilerinizi cilalayın.

Milyoner olmak çoğu insan için bir gecede ulaşılabilecek bir hedef değildir. Aslında, dünyanın en zengin insanlarından birçoğu zekice ama sık sık cesur kararlar alarak, yeteneklerini mümkün olan en iyi şekilde kullanarak ve vizyonlarını takip ederek yeteneklerini uzun yıllar boyunca (bazen nesiller boyunca) oluşturdular.

Benimsenebilecek 6 Milyoner Özellik’ için 2 yanıt

  1. Çok haklı bir yazı.1 günde kurulan hayallerle milyoner olunmaz.Milyonerlik bir hedefken girişimcilik bir araçtır.Uzun vadede alınan sonuçlar bizi para-güç ikilisine götürür unutulmamalıdır.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.