Benliğinizi Bulmanıza Yardımcı Olacak Alıntılar

Ilchi Lee, bir meditasyon uzmanı ve zihin-beden öğretileri eski Taoizm’e dayanan New York Times’ın en çok satan yazarıdır. Beyin Eğitimi öğretileri, beynin gücünü istediğiniz yaşamı tasarlamak için kullanmayı anlatır. Lee gündelik sorunlara, kişisel gelişim ve iç odak için meditasyon yoluyla basit çözümler ortaya koyuyor.

Hayatınızın efendisi olmak için 5 adet Ilchi Lee alıntısını kullanın: 

“Kendimizle bağlantı kurmak için odağımızı içe çevirmeliyiz.” 

Kendinize baktığınızda ne görüyorsunuz? Nesneler, insanlar, doğa… bunlar görünür dünyanın özellikleridir. Görünür dünya hayatlarımıza hükmetme ve gerçek benliklerimizden uzak büyümemizi sağlama eğilimindedir.

Ancak, odağımızı içe çevirmek için pratik yaparsak, bizi ihtiyaçlarımıza, isteklerimize, hayallerimize ve gerçek doğamıza bağlayabilen “görünmez dünya” yı görebiliriz. Kendinizi yansıtabildiğinizde, sorunlarınızın birincil nedeninin ilişkiler gibi dış etkilerden değil, kendinizden kaynaklandığını görebilirsiniz.

“Hayatının efendisi olmak için önce beyninin sahibi ve operatörünün ustası olduğunun farkında olmalısın.”

Beyninizin gücünü hafife almayın. Beyniniz, yaşamın size atfettiği koşullar ne olursa olsun, hayatınızı istediğiniz gibi yaratmak için ihtiyacınız olan her şeyle donatılmıştır. Beyninizin efendisi olmak için yaptığınız, düşündüğünüz, hissettiğiniz ve yarattığınız her şeyin sahip olduğunuz bir güç olduğunu anlayarak sahibi olmanın sorumluluklarını tamamen kabul etmeniz gerekir. 

“Gerçekten korkmamız gereken şey kendimize yabancılaşmış olmaktır.”

İyi olduklarından emin olmak için en iyi arkadaşlarınızı ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz? Muhtemelen her gün, değil mi? Bununla birlikte, iyi olduğunuzdan emin olmak için kendinize ne sıklıkta sorular soruyorsunuz? Kendinizi hiç dinlediniz mi? Çoğu insan bunu yapmıyor. Hiç kendinizle en iyi arkadaş olmayı düşündünüz mü? 

Yabancılaştığımızda ve kendimizle bağlantılı olmadığımızda, kendimizi ihmal ederiz ve genellikle içsel değerimizi bilmeyiz. İç değer, sadece sizin sahip olabileceğiniz bir değerdir ve kendinizin dışında bulunabilecek bir şey değildir. Kendileriyle gerçekten bağlantı kuranlar, kendilerinden beklenen, toplum ya da diğer insanlar tarafından dayatılan yaşamları değil, kendi otantik yaşamlarını yaşayabilirler. 

“Başkalarını sadece kendini sevdiğin kadar sevebilirsin.”

Başkalarıyla olan ilişkileriniz kendinizle olan ilişkinizi yansıtır. Kendinizi sevemediğinizde başkalarını nasıl içtenlikle sevebilirsiniz? Çoğu insan koşulsuz sevgiyi paylaşmaktan bahseder, ancak çoğu zaman içlerinde hissettikleri boşluğu doldurmak için bir şeyler beklerler. Kendinizle iyi bağlantınız varsa, ilişkilerinizde denge kurabilir, içeride sahip olduğunuz ve diğer insanların doldurulması gerekmeyen değeri görebilirsiniz. 

“Acıdan kaçmak için gerçekten kim olduğumuzu keşfetmeliyiz.”

Hayatın iniş çıkışları vardır. Olumlu deneyimlere bağlı kalmak istediğimiz kadar, ıstıraplı süreçler de kaçınılmazdır. Bu cesaret kırıcı görünse de, aslında güçlendirici olabilir. Çünkü zorluklardan kaçamazsanız bile, onlara verdiğiniz tepkileri değiştirebilirsiniz. Ve karşılaştığınız her şeye objektif olarak baktığınızda, derinlere inip gerçek benliğinizle bağlantı kurarak çözümler, bağışlama, kabul ve huzur bulabilirsiniz.

Unutmayın kendi hayatınızdan siz sorumlusunuz, sizden başkası değil. Bu alıntıları kullanarak kendi benliğinizle bağlantı kurun ve kendinize kocaman sarılın!

Benliğinizi Bulmanıza Yardımcı Olacak Alıntılar’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.