İlişkinizde Bu 5 Hatayı Yapmayın!

Partnerinizle çok fazla kavga etmediğinizden dolayı ilişkinizin güzel gittiğine inanıyor olabilirsiniz. Ya da özel günleri atlamadan kutlamak için çaba harcıyor olabilirsiniz. Ancak mutlulukla süren bir ilişkiye sahip olmak için küçük ve günlük rutinlere dikkat edilmesi gereklidir.

Uzmanlara göre, günlük rutin haline getirdiğiniz şeyler siz farkında olmadan ilişkinize zarar veriyor olabilir. En küçük yanlış davranış bile ilişkinizde yıpranmaya neden olabilir. Çünkü küçük şeyler ilişkinizin temelini oluşturur.

İlişkilerin bozulmasına yol açabilecek şeylerin farkında olmak doğru yönde atılmış ilk adımdır. İşte ilişkilerde yapılan 5 hata:

1.Partnerinize İyi Göründüğünü Yüksek Sesle Söylememek

Çoğu zaman ilişkilerin parçalanmasına neden olan kocaman ve dramatik bir şey değildir. Genellikle yavaş yavaş ve kademeli bir “sevgi sızıntısı” oluyor. Her gün eşinize iltifat ederek bunun önüne geçebilirsiniz. Partnerinize yeni gömleğiyle iyi göründüğünü söyleyin veya hayatınıza harika bir katkı sağladığı için ona teşekkür edin. Övgü ücretsizdir. Çok zaman almıyor ve ilişki bankasının olumlu tarafını oluşturuyor. Bu nedenle partnerinize her gün en az bir iltifat vermeyi alışkanlık haline getirin.

2.Partnerinize Öfkeli Uyumak

Her çift savaşır. Siz ve eşiniz ikinizin de haklı olduğunu düşünüyorsanız, sabaha kadar bu konu hakkında konuşmaya devam edebilirsiniz. Sakinleşmek için uzaklaşmak iyi olsa da öfke ve kızgınlık duygularının bir gecede iltihaplanmasına izin vermek, uykunun eşinize karşı olumsuz duygular ile ilişkilendirilmesine yol açabilir. Böyle bir şey bilinçaltınızı istila etmeye başladığında ilişkinizi fark etmeden yıkabilir. Bu yüzden uyumadan önce sahip olduğunuz çatışmaları çözmeyi bir alışkanlık haline getirin.

3.Partnerinize Her Derdinizi Anlatmak

Bir ilişkide olmanın en iyi yanlarından biri konuşacak birine sahip olmaktır. Fakat ilişkinizin sürmesini istiyorsanız yükünüzü ve dramalarınızı partnerinize boşaltmayı bırakın. Ara sıra bunu yapmanız sorun değil. Ancak düzenli olarak yaparsanız, partneriniz de bu yükleri sürdürmeye başlayabilir. Sadece kendi sorunlarınıza yatırım yapmak ve tüm ufak detayları anlatmak partnerinizi önemli değilmiş gibi hissettirebilir.

4.Partnerinizin Sosyal Medya Hareketlerini Takip Etmek

Gün boyunca eşinizin sosyal medya etkinliğini kontrol etmek ve onu bir kavga başlatmak için bir referans noktası olarak kullanmak cazip gelebilir. Ancak sosyal medya üzerindeki küçük tartışmalar çok fazla dağılmaya neden oluyor.  Çoğu zaman, insanlar bir şeyler yanlış gittiğinde eşlerinin sosyal medyasını sürekli olarak izlerler. Onları aldattığından şüphelenebilirler veya artık eşlerinin hayatında neler olduğunu bilmiyor gibi hissedebilirler. Onları bu kadar kontrol etmek istemenizin nedeni buysa, işleri tersine çevirmek için onlarla bir konuşma yapmanız gerekir.

5.Partnerinize Her Zaman Tam Dikkatinizi Vermemek

Bunu söylemeye gerek yok ama yine de birçok ilişkide bu sorun var, partneriniz için daha fazla zaman ayırın. Eşinize biraz zaman vermek için “çok meşgul” veya “çok yorgun” olmak iyi mazeretler değildir.

Uzun süreli bir ilişki söz konusu olduğunda, küçük şeyler gerçekten büyük önem taşıyor. Siz de küçük gibi görünen bu ayrıntılara dikkat ederseniz, uzun ve mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.